• Pozývame Vás na 

  ONLINE deň otvorených dverí aktualitapre 8-ročnú aj 4-ročnú formu štúdia,
   
  ktorý sa uskutoční v pondelok

  13. decembra 2021 od 16.30.
   

  Zaregistrovať sa môžete tu (odkaz na formulár)
  Viac informácií nájdete TU.


    
    
   
   
 • Milí absolventi a priatelia GTA!
  Určite poznáte príbeh O troch grošoch. Múdry cestár žije z troch drobných mincí. Jednu dáva synovi, z jednej žije a tretiu dáva tomu, kto ho vychoval.
  Aj naša škola potrebuje Vašu drobnú mincu. A ako každá minca aj táto má dve strany - poďakovanie za odovzdané vedomosti a zároveň podpora kvalitnejšieho vzdelávania s hodnotami. Naši študenti nie sú len bankou na vedomosti, sú to ľudia, ktorí sa rozvíjajú celostne.
  Vaša drobná minca má hodnotu 1 eura. Nastavte si na svojom účte trvalý príkaz na 1 euro mesačne. Z Vášho jedného eura dokážeme vytvoriť lepšie podmienky na výchovno-vzdelávaciu činnosť, podporiť sociálne slabších študentov, posilniť učebné programy pre nadaných študentov, zabezpečiť lepšiu techniku pre školu a iné.
  Ďakujeme, že ste stále súčasťou našej školy a pomáhate nám budovať ďalšiu vzdelanú generáciu.
  Viac informácií nájdete TU.
Vytlačiť

Zriaďovateľ

Napísal: Mgr. Lenka Lišková on 29. október 2012.

Kongregácia sestier dominikánok bl. Imeldy v roku 1991 zriadila cirkevnú školu Gymnázium sv. Tomáša Akvinského. Súčasne pri gymnáziu bol zriadený aj dievčenský internát a následne roku 1994 bol zriadený Domov mládeže pri Gymnáziu sv. Tomáša Akvinského pre chlapcov a dievčatá, ktorý je otvorený aj pre žiakov iných stredných škôl v Košiciach.
V školskom roku 2002/2003 bolo zriadené školské stredisko záujmovej činnosti pod názvom M-centrum, ktoré zastrešuje mimoškolské aktivity žiakov a v roku 2007 Jazyková škola pri Gymnáziu sv. Tomáša Akvinského.

Kongregácia sestier dominikánok bl. Imeldy vznikla v roku 1942 a od r. 1977 patrí do duchovnej rodiny dominikánskej rehole, ktorej zakladateľom je sv. Dominik de Guzman. Vlastným cieľom kongregácie je napĺňať poslanie podľa charizmy, ktorou je spoznávanie Pravdy a ohlasovanie Pravdy tým, ktorí to najviac potrebujú.
 

Informátor GTA 2020/2021

InformatorLogo

jaslovensko banner

pv logo