• Pozývame Vás na 

  ONLINE deň otvorených dverí aktualitapre 8-ročnú aj 4-ročnú formu štúdia,
   
  ktorý sa uskutoční v pondelok

  13. decembra 2021 od 16.30.
   

  Zaregistrovať sa môžete tu (odkaz na formulár)
  Viac informácií nájdete TU.


    
    
   
   
 • Milí absolventi a priatelia GTA!
  Určite poznáte príbeh O troch grošoch. Múdry cestár žije z troch drobných mincí. Jednu dáva synovi, z jednej žije a tretiu dáva tomu, kto ho vychoval.
  Aj naša škola potrebuje Vašu drobnú mincu. A ako každá minca aj táto má dve strany - poďakovanie za odovzdané vedomosti a zároveň podpora kvalitnejšieho vzdelávania s hodnotami. Naši študenti nie sú len bankou na vedomosti, sú to ľudia, ktorí sa rozvíjajú celostne.
  Vaša drobná minca má hodnotu 1 eura. Nastavte si na svojom účte trvalý príkaz na 1 euro mesačne. Z Vášho jedného eura dokážeme vytvoriť lepšie podmienky na výchovno-vzdelávaciu činnosť, podporiť sociálne slabších študentov, posilniť učebné programy pre nadaných študentov, zabezpečiť lepšiu techniku pre školu a iné.
  Ďakujeme, že ste stále súčasťou našej školy a pomáhate nám budovať ďalšiu vzdelanú generáciu.
  Viac informácií nájdete TU.
Vytlačiť

Školské kolo Geografickej olympiády

Napísal: Administrator on 13. december 2021.

Dňa 24. 11. 2021 sa uskutočnilo online školské kolo Geografickej olympiády, na ktorom sa zúčastnilo 9 žiakov, súťažiacich v dvoch kategóriách. V tomto súťažnom kole mali účastníci 90 minút na vypracovanie online testu s úlohami za 100 bodov. V kategórii F sa popasovali s  prírodnými pomermi Afriky a nejaké informácie si museli naštudovať aj o Tokiu a ázijských riekach. V kategórii E boli hlavnými témami slovenské kotliny, veľkomestá Bratislava a Košice, ale aj geografia Grécka. Spoločným monotematickým východiskom úlohy pre obe kategórie boli nerastné suroviny Slovenska. V praktickej časti riešili úlohy s atlasom, počítali mierku mapy a určovali trasu výletu. Všetci súťažiaci boli úspešnými riešiteľmi, ale do okresného kola postupujú iba prví traja úspešní riešitelia. Srdečne blahoželáme všetkým súťažiacim, ktorým sa podarilo umiestniť v tomto poradí:

Kategória F:

1. Ema Kočišová (príma) – 95 bodov

2. Fedor Palko (príma) – 94 bodov

3. Tomáš Fabián (sekunda) – 90 bodov

4. Šimon Andrej Mock (sekunda) – 86 bodov

5. Tomáš Vaňo (sekunda) – 80 bodov

6. Filip Vandlík (sekunda) – 76 bodov

7. Samuel Bruoth (sekunda) – 76 bodov

Kategória E:

1. Maroš Fabián (kvarta) – 96 bodov

2. Adam Gazdag (kvarta) – 94 bodov

GEO olymp 1

GEO olymp 2

GEO olymp 3

GEO olymp 4

 

Informátor GTA 2020/2021

InformatorLogo

jaslovensko banner

pv logo